Uczelniany punkt ksero

Uczelniany punkt ksero

Studenckie kserowanie notatek obrosło już w legendy. Nieco żartobliwe podejście do tego tematu nie oznacza jednak, że kserowanie jest złą metodą zdobywania wiedzy. Oczywiście na naganę zasługują studenci, którzy zamienili chodzenie na wykłady na wizyty w punktach ksero, poza tym jednak kserokopiarka to idealny sposób szybkie zdobycie informacji zawartych na kilku stronach książek czy uzupełnienia notatek z wykładu, na którym student nie mógł być np. z powodu choroby.

Czytaj dalej

Miejsce spotkań studentów

Miejsce spotkań studentów

Założenia tzw. krajobrazu naukowego określają takie zaprojektowanie przestrzeni budynku, by spełniania one funkcję dydaktyczną w każdym miejscu. Jednym z podstawowych założeń kryjących się za nowoczesnymi projektami tego typu jest to, że studenci uczą się nie tylko podczas zajęć, ale również podczas przerw między zajęciami, w kontaktach interpersonalnych. Wymiana poglądów i informacji może być równie skuteczną metodą poszerzania horyzontów, jak słuchanie profesorskiego wykładu.

Czytaj dalej

Sklepik z materiałami biurowymi

Sklepik z materiałami biurowymi

Mimo coraz powszechniejszego wykorzystywania nowych technologii na zajęciach, niektóre tradycyjne artykuły biurowe wciąż cieszą się popularnością wśród studentów i wykładowców.

Długopisy, notesy lub przybory kreślarskie czasem okazują się niezastąpione. Co ma zrobić student, gdy nie dysponuje potrzebnymi akcesoriami? Najlepiej byłoby, gdyby istniała możliwość zakupu odpowiednich produktów w ramach uczelni.

Poszukiwania twórczej fotografi w WSNHiD w Poznaniu Praktyczna grafika projektowa jako kierunek studiów w WSNHiD Czytaj dalej

Ogólnodostępna sala komputerowa

Ogólnodostępna sala komputerowa
Sztuka zatrudniania pracowników Zarządzanie zasobami ludzkimi - kadry i płace w WSNHiD dyplom SWPS z uczelni podyplomowej

Realia technologiczne zmieniają się tak szybko, że komputer stacjonarny powoli przechodzi do lamusa, wypierany przez laptopy, netbooki i tablety. Jednak niezależnie od wyboru konkretnego urządzenia, uczelnia powinna zapewnić studentom miejsce, w którym każdy chętny będzie mógł skorzystać z komputera podłączonego do sieci.

Coraz większa część uniwersyteckich formalności załatwiana jest za pośrednictwem Internetu.

Czytaj dalej