Ogólnodostępna sala komputerowa

Tworzenie gier komputerowych w Poznaniu

Realia technologiczne zmieniają się tak szybko, że komputer stacjonarny powoli przechodzi do lamusa, wypierany przez laptopy, netbooki i tablety. Jednak niezależnie od wyboru konkretnego urządzenia, uczelnia powinna zapewnić studentom miejsce, w którym każdy chętny będzie mógł skorzystać z komputera podłączonego do sieci.

Coraz większa część uniwersyteckich formalności załatwiana jest za pośrednictwem Internetu. Zaczynając od procesu rekrutacji, poprzez zapisywanie na zajęcia, a na sprawdzaniu wyników egzaminu kończąc.

Kolejne uczelnie korzystają z tzw. wirtualnych dziekanatów, na których opiera się nawet działanie tradycyjnego dziekanatu – akcja zatwierdzona w systemie może być potwierdzona przez klasyczny dziekanat, a nie na odwrót.

Taki zwrot informatyczny sprawia, że dostęp do Internetu jest również niezbędny jak indeks czy legitymacja studencka. Niestety nie każdy studiujący może sobie pozwolić na zakup komputera, stąd potrzeba stworzenia ogólnodostępnej sali komputerowej. Pomieszczenie będzie użyteczne również dla tych osób, które wprawdzie posiadają komputer, ale nie korzystają z niego jako narzędzia pracy na uczelni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *