Recepcja i szatnia

Sztuka zarządzania pracowników, studia: Zarządzanie zespołem w CDV tutoring akademicki Poznań uczelnia Poznań

Tworząc projekt nowoczesnego budynku uczelni wyższej należy pamiętać o umieszczeniu wewnątrz obiektu przynajmniej kilku podstawowych pomieszczeń spełniających funkcję inne, niż dydaktyczna.

Dodatkowe pomieszczenia sprawiają, że budynek jest znacznie bardziej funkcjonalny i poruszanie się po budynku i ułatwione. Wśród niezbędnych pomieszczeń tego typu należy wymienić recepcję oraz szatnię.

Znajdująca się przy wejściu recepcja pełni kilka ważnych funkcji. Recepcja ma duże znaczenie dla osób, które znalazły się w budynku po raz pierwszy – np. kandydaci na studia lub profesorzy zaproszeni na gościnny wykład.

Na recepcji można zasięgnąć informacji lub pobrać klucze – w przypadku stałych pracowników uczelni. Równie praktyczna jest rola szatni. Wielu wykładowców życzy sobie, by studenci wchodzili na zajęcia bez kurtek i innego zbędnego podczas wykładu ekwipunku.

Szatnia zlokalizowana w pobliżu recepcji pozwala na szybkie odłożenie niepotrzebnych części garderoby, dodatkowej torby lub teczki. Jest pomocna zarówno dla studentów, jak i dla wykładowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *