Wi-Fi w całym budynku

Studia IT informatyka w CDV w Poznaniu grafika komputerowa studia czyli twórcze koncepcje w cyfrowym świecie

Dostęp do sieci bezprzewodowej staje się rozwiązaniem popularniejszym od połączenia za pomocą kabla. Nowoczesne urządzenia, takie jak tablety czy smartphone’y działają głównie w oparciu o sieć bezprzewodową.

Ich użytkownicy czasem korzystają z komercyjnych, płatnych sieci, czasem jednak łączą się z Internetem jedynie wtedy, gdy urządzenie znajduje się w zasięgu darmowej sieci Wi-Fi. To właśnie to ostatnie rozwiązanie powinno być dostępne w każdym miejscu uniwersyteckiego budynku.

Bezprzewodowy dostęp do Internetu to dla wielu studentów rozwiązanie nawet bardziej funkcjonalne, niż sala komputerowa (co nie znaczy, że warto z niej rezygnować). Dostęp do cennych informacji, zapisu na zajęcia czy ocen z egzaminu jest dosłownie na wyciągniecie ręki. Wystarczy sięgnąć po telefon lub tablet, by uzyskać dostęp do akademickiej sieci.

W przypadku sieci Wi-Fi duże znaczenie ma to, by zapewnić dostęp do sieci na terenie całego obiektu. Zasięg nie musi być doskonały w każdym miejscu, jednak możliwość swobodnego połączenia się z Internetem powinna być dostępna natychmiast. Jeśli sieć Wi-Fi będzie osiągalna jedynie w wybranych punktach budynku, jej wykorzystanie będzie znikome.

Bezprzewodowy Internet stwarza także duże możliwości dla wykładowców. Za pośrednictwem sieci można na bieżąco przesyłać przykłady, wykresy czy prezentację multimedialną na urządzenia studentów, zwiększając atrakcyjność zajęć i zaangażowanie studentów. Swobodny dostęp do sieci w salach wykładowych pozwala także na sprawne wyszukiwanie danych wspierających wykład.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *